Власне що це таке ? Акробатична йога, але не зовсім йога в масовому розумінні, поєднання елементів акробатики, йоги, фізичних вправ і навіть масажу. Це мистецтво почало розвиватися з першої половини 20 століття в США й Канаді.

Зараз воно поширюється по всьому світу, зокрема й по Україні. Понад місяць існує такий гурток і у Луцьку. Просторе приміщення Академ-Бізнес ХАБу (бібліотека СНУ 5 поверх) стало зручним місцем для таких занять.

 

Акройогою не обовязково займатися в спортзалі. Учасники гуртка люблять тренуватися на природі. Що ж до AB HUB, то приміщення тут цілком підходяще і команда однодумців для корисних оригінальних проектів завжди знайдеться.

Автор цих рядків сам нещодавно відвідав гурток акройоги. Там займаються босоніж у спортивній формі на килимках (тонких карематах). Всі вправи парні крім розминки. На мій погляд, у вправах переважає акробатика. Зрештою акройога розшифровується як акробатична йога.

Деякі вправи просто фантастичні: один партнер тримає та обертає іншого на своїх стопах у повітрі навіть без допомоги рук. Впадає у вічі важливість фізичної підготовки: тренований прес, ноги, руки, розтяжки м’язів ніг і спини. Виконувані вправи розвивають також внутрішні м’язи людини.

Надважливо – вміти зосереджуватися, концентруватися, тримати рівновагу й баланс тіла. А ще треба бути в балансі з партнером, інакше він може впасти. Це виробляє навики взаємної відповідальності партнерів.

Має акройога і лікувальний ефект. Ряд вправ передбачають масаж спини,  розтяг мязів ніг, тулуба, шиї. Важливо керувати своїм диханням, відповідно тренується дихальний апарат.

На гурток в AB HUB СНУ прийшли як початківці, так і треновані акробати. Вони практикують заняття в стилі «джем» – займаються самі без тренера. Тут більш-треновані акробати допомагають початківцям оволодіти майстерністю акройоги.

Є простіші вправи котрі можна робити одразу. Правда треба мати певну початкову фізичну підготовку: пружні ноги, руки, прес. А є вправи досить складні й видовищні, які треба відпрацьовувати місяцями.

Та все дається в тренуванні, якщо маєте бажання, витримку, наполегливість. Тож приходьте, дивіться, пробуйте, насолоджуйтеся !

AB HUB ( бібліотека СНУ, 5 поверх)  щосереди на 20 годину.

Сергій Кічий


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *